V případě, že se Vám tento newsletter nezobrazuje správně, otevřete si prosím online verzi.

ODBORNÉ VZDĚLÁVÁNÍ V EVROPĚ
Novinky a inspirace pro každého, kdo se zajímá o odborné vzdělávání

Duben 2021

Přibližně 128 milionů dospělých Evropanů má potenciál prohloubit si či získat nové dovednosti. Jedním z prostředků, jak toho dosáhnout, může být učňovská příprava dospělých. Ta je aktuálně v Evropě na vzestupu, ačkoliv její podoba a dostupnost vycházejí vždy z uspořádání vzdělávacího systému konkrétní země. Jaké kroky je třeba podniknout k přiblížení učňovské přípravy dospělým zájemcům?

Po 88 % dospělých Evropanů vyžaduje jejich práce, aby si průběžně aktualizovali své dovednosti. Učení a vzdělávání dospělých budou v příštích deseti letech zaujímat významnou roli a vlády by do nich měly investovat.

V současné době plné změn hledá mnoho lidí nové zaměstnání nebo chce ve své kariéře změnu. Co můžeme udělat pro rozvoj kariéry a jak najít svou vysněnou práci? Máme pro Vás tipy, jak mít svou kariéru pod kontrolou.

Zajímá Vás, co se dělo na odborném panelu projektů Europass a
P-KAP pro podporu podnikavosti
, který proběhl online 31. března 2021?

Máme pro Vás video i článek z celé akce.

Jak konkrétně zaznamenat podnikavost pomocí služeb Europassu?

  • Do životopisu i motivačního dopisu si lze zaznamenat vzdělání, pracovní zkušenosti, absolvované projekty a brigády i dovednosti spojené s podnikavostí.
  • Stáž nebo dobrovolnictví můžete prokázat přímo v dokladech určených pro záznam těchto zkušeností: v dokladu o stáži nebo dokladu o dobrovolnictví.
  • Do profilu a portfolia Europassu si lze vložit své absolvované projekty, výstupy a reference odkazující na podnikavost. 

Novinky z evropských sítí a aktivit EuropassEvropský rámec kvalifikacíReferNet a EQAVET posíláme formou newsletteru zájemcům, kteří se doposud k odběru novinek přihlásili na webech uvedených sítí, kolegům v NPI, spolupracovníkům i účastníkům našich akcí. 

Ilustrace: Olha Khomich from Ouch! 

facebook
youtube